12 września 2007

Spotkanie ósme. 12 września 2007

Pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego było bardzo bogate w prezentacje, które odbyły się pod hasłem WAKACJE i miały charakter reminiscencji z letnich wypraw. Podczas trzygodzinnego mitingu swoje fotografie pokazało pięcioro autorów: Krzysztof Żarkowski, Matylda Wierietielny, Łukasz Stelmach, Mariusz Spurek, Maciek Simm.

Krzysiek Żarkowski opowiadał o samochodowej wyprawie po Szwecji i Norwegii, Matylda Wierietielny zaprezentowała urzekające zdjęcia z rejsu jachtem Pogoria, Łukasz Stelmach podzielił się niezwykłą fotoopowieścią o szalejących tego roku na Mazurach burzach, Mariusz Spurek pokazał zachwycające fotografie z wyprawy na Mont Blanc, a Maciek Simm przedstawił piękne obrazy Słowacji z wyprawy w Tatry Niżnie.

Wiele osób zachęconych zostało do odwiedzenia miejsc, prezentowanych na zdjęciach. Pytano o warunki, z jakimi należy się liczyć podczas fotografowania w trakcie alpejskich wspinaczek, oceanicznych kaprysów pogody, gwałtownych burz i skandynawskich wypraw w nieznane.