16 luty 2007

Spotkanie drugie. 16 lutego 2007

Po liczbie osób, które licznie zjawiły się w gościnnych progach Galerii pod Atlantami można było odnieść wrażenie, że działalność klubu fotograficznego będzie bardzo owocna i prężna. Wałbrzyscy fotografowie, w różnym wieku i z różnym stażem, prezentowali tego dnia swoje prace. Klubowicze mieli zatem sposobność zapoznania się z artystycznymi poszukiwaniami swoich koleżanek i kolegów. Prezentacje odbywały się w sali ekspozycyjnej Galerii pod Atlantami.

Część osób zaprezentowała fotografie w formie fotogramów, kopii pozytywowych na papierze, a część w formie cyfrowej. Wymieniano uwagi, dyskutowano na różne tematy, pokazano kilka diaporam cyfrowych. Spektrum reprezentowanych dziedzin fotografii było bardzo szerokie: od pejzażu, przyrodniczego makro, poprzez architekturę i subiektywnie widziany architektoniczny detal, po portret i akt. Wiele prac charakteryzowało się wysokim poziomem technicznym i artystycznym. Niektóre z nich zyskały już wstępną akceptację do zamieszczenia w teczce Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego, która we wrześniu weźmie udział w polsko-czeskim projekcie Zamykanie Kręgu.

Wieczorne spotkanie fotografów w Bibliotece pod Atlantami należało do bardzo udanych i mocno integrujących nasze rodzime środowisko fotograficzne. Uwaga! Wszystkich, którzy wzięli w nim udział bardzo proszę o kontakt mailowy na podany niżej adres.

Kolejne spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego, zamiast w ostatnią środę 28 lutego (jak to było zapowiedziane), odbędzie się 7 marca, o godz. 18:00. Podyktowane jest to zmianą ekspozycji w Galerii pod Atlantami na przełomie lutego i marca.

Z fotograficznym pozdrowieniem
Jarosław Michalak