17 października 2007

Spotkanie dziewiąte. 17 października 2007

Na spotkaniu swoje prace prezentował kolega Maciek Jurgiewicz. Zestaw fotografii wykonanych w technice luminografii nosił tytuł „Lumino — Ciało i światło”. Część prac zaprezentowana była w formie projekcji cyfrowej, część w formie fotografii na papierze. Luminografia, inaczej — malowanie światłem, to niezwykle impresyjna technika fotograficzna, pozwalająca wydobywać światłem nowe interesujące przestrzenie obrazowe, tworzyć nierealne światy. Tym, co inspirowało Maćka Jurgiewicza do sięgania po technikę luminografii było kobiece ciało, które przedstawione w tak nierealny, baśniowy sposób nabiera na jego fotografiach jeszcze bardziej eterycznego charakteru.

Kolega Jurgiewicz przedstawiał także i opowiadał o swoich pracach wykonywanych w technice gumy, prezentując nader ciekawe aspekty warsztatowe.

Druga część spotkania WKF-u poświęcona była ocenie fotografii z teczek trzech fotoklubów w ramach projektu Zamykanie Kręgu. Mieliśmy przyjemność oglądać fotografie koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionego Kłodzkiego Klubu Fotograficznego oraz prace z dwóch czeskich fotoklubów — z Náchodu i Novégo Města nad Metuji.