Publikacje Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego

Najnowszą publikacją Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego jest KATALOG zbiorowej wystawy fotografii PIĄTKA WKF, która zorganizowana została przez Stowarzyszenie WKF – w ramach obchodów 5 rocznicy istnienia Klubu – w Art Cafe        POD PRETEKSTEM, w dniach 3 luty – 22 marzec 2012.
Niniejsza publikacja towarzyszy tej ekspozycji (wydano – styczeń 2012). Druk sfinansowany przez Gminę Wałbrzych, posłankę na Sejm RP Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską oraz ze środków własnych Stowarzyszenia WKF.

Sztandarową publikacją Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego jest album Fotogeniczny Wałbrzych, wydany w 2008 roku przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu.

Ponadto WKF realizuje (i od roku 2010 samodzielnie już wydaje) serię wydawniczą TOMIKI FOTOGRAFII. Są to małe formy wydawnicze (format A5), prezentujące dorobek wybranego artysty. Dotychczas ukazały się tomiki autorstwa; Izy Zdziebko, Michała Ostrowskiego i Jarosława Michalaka. W przygotowaniu tomiki Joanny Kostrzewskiej i Jarosława Jaremy.

Więcej na temat idei Tomików Fotografii przeczytać można w artykule zamieszczonym w periodyku WIK (numer 2010/11, str. 32) – http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_druku/kultura/wik/2010/11-2010.pdf