HEFID Gwidon

www_HefidGwidon_IMG_4790Egzemplifikacja człowieka renesansu.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestnik programu Erasmus zrealizowanego na Uniwersytecie Karola w Pradze. Kulturoznawca, socjolog, technik-elektronik.

Podróżnik – obieżyświat. Mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Francji, Holandii, Czechach. Tęsknota za unikalną wałbrzyską ziemią zawsze zwyciężała skłaniając go do powrotów. Obywatel światów, zauroczony dolnośląskim górskim regionem oraz bezkresem krainy Za.

Autor książek, jego literatura dostępna jest w polskim, czeskim oraz angielskim języku.  Wyróżniony stypendium twórczym w dziedzinie literatury przyznanym na rok 2017 przez Prezydenta Wałbrzycha.

Obserwacja fenomenów zawsze unikatowej codzienności z różnych kultur, znajduje ujście w literaturze i fotografii – są to główne formy ekspresji tego twórcy.

Chwytanie każdodziennej przemijalności w kadr, jest jedną z jego licznych pasji. Uwiecznia ulotność chwil, ukazując je w swoisty sposób. Fotografia „Turecki rower” wzięła udział w otwartym konkursie organizowanym przez WKF na zdjęcie miesiąca i jako zwycięzca znalazła się w Klubowym kalendarzu (październik) 2016.

Więcej o autorze, tak literacko, podróżniczo jak i fotograficznie, na autorskiej stronie http://gwidonhefid.eu/