07 marca 2007

Spotkanie trzecie. 7 marca 2007

Kolejne spotkanie klubowe udowodniło jak wielu jest w Wałbrzychu pasjonatów fotografii, o których istnieniu nigdy nie dowiedzielibyśmy się, gdyby nie możliwość spotykania się, prezentacji dorobku foto-graficznego i dyskusji w luźnej, sympatycznej atmosferze Galerii pod Atlantami.

Na trzecim spotkaniu klubowym prócz stałych już bywalców, pojawiły się zupełnie nowe koleżanki i koledzy. Były to zarówno osoby amatorsko zajmujące się fotografowaniem, jak również te, które kończyły wcześniej szkoły związane z Fotografią. Cieszyć może więc fakt, że wałbrzyska fotografia ma aż tak liczne grono entuzjastów i czynnych twórców. Gdyby nie spotkania klubowe i planowane projekty fotograficzne, nadal tworzyliby oni do szuflady i tylko nieliczne grona bliskich znajomych miałyby okazję cieszyć oko ich fotograficznymi poszukiwaniami.

Uczestnicy spotkania mieli sposobność zapoznania się z twórczością m.in.: Piotra Walkowiaka, który wykonuje fotogramy w technice gumy, Matyldy Wierietielny i Wojtka Borkowskiego, którzy zaprezentowali cyfrowe fotografie o charakterze sytuacyjno-reportażowym, przyrodniczymi zdjęciami Maćka Wrzesińskiego oraz Krzysztofa Żarkowskiego (który pokazał swoje najnowsze zdjęcia ptaków, m.in.: sokoły wędrowne sfotografowane w okolicach Rybnicy Leśnej). Swoje barwne fotografie z pobytu na Krecie, połączone z równie barwnymi opowieściami zaprezentowała także Krysia Lemańska.

Jak zwykle było wiele dyskusji i poważnych sporów, ale również sporo śmiechu i opowieści o plenerowych przygodach podczas wykonywania zdjęć. Było to kolejne bardzo udane spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego.

Na dzień dzisiejszy Wałbrzyski Klub Fotograficzny liczy 17 członków. Mam nadzieję, że niebawem uda się zaprezentować na łamach witryny www.atlanty.walbrzych.pl/gpa2 wybrane fotografie wszystkich członków WKF.

Kolejne spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego planowane jest na 4 kwietnia, na godz. 18:00. Proszę jednakże śledzić informacje na ten temat zamieszczane w witrynie Galerii pod Atlantami, gdyż mogą pojawiać się zmiany terminów. Na kwietniowym spotkaniu osoby, które nie prezentowały jeszcze swoich prac, proszone są o pochwalenie się swoim dorobkiem. Proszę też przynosić już swoje prace (kilka fotografii w formie nie podklejonych odbitek na papierze), propozycje do klubowej teczki w ramach projektu Zamykanie Kręgu. Przypominam, że maksymalny format odbitek to 30 × 40 cm.

Z fotograficznym pozdrowieniem
Jarosław Michalak